Galeria: Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym

Galeria: Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym

10 Października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego …

Z tej okazji Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym przy współpracy z Wojewódzkim Zespołem Lecznictwa Psychiatrycznego oraz Okręgową Radą Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie w dniu 11 października zorganizowało uroczyste spotkanie. Przybyli Pacjenci, zaproszeni goście, członkowie stowarzyszenia, personel szpitala. Była prelekcja, była piosenka, był poczęstunek. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny: Zdrowie psychiczne na pierwszym planie.

Przedstawione prace plastyczne jak co roku ciekawe, różnorodne, zachwycające… Podziwiane były przez wszystkich uczestników spotkania, pobudzały do refleksji.

Następny Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego już 10 października 2023 roku. Dbajmy o nasze zdrowie, szanujmy je, ulokujmy je na pierwszym planie.

Do zobaczenia 🙂

Nagrodzone prace konkursowe:

Czerwcowe ognisko 2022

Spotkanie przy ognisku, to powrót do zapomnianej tradycji wspólnego biesiadowania przy palenisku, to przestrzeń do wymiany doświadczeń, integracji, rozmowy i wspólnego spędzania wolnego czasu.

W tym zamyśle w ramach Olsztyńskiego Stowarzyszenia Psychicznie i Nerwowo Chorych w Olsztynie, korzystając z ładnej pogody spotkaliśmy się w Naterkach.

Dzięki uprzejmości działającego tam Stowarzyszenia „DIAMENT” mogliśmy gościć w przepięknym miejscu. W radosnym klimacie, przy gitarze, śpiewaniu piosenek, wspólnym pieczeniu kiełbasek, miło spędziliśmy czas. Bez wątpienia magiczna atmosfera wspólnego czerwcowego popołudnia udzieliła się każdemu z osobna.

Maj Arboretum 2022

Ładną pogodą i zapachem lasu przywitało Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach uczestników wycieczki w ramach spotkania Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym. 19 osób pod okiem Przewodnika udało się ścieżkami ogrodu botanicznego, magicznego miejsca kolekcjonowania różnorodnych gatunków kwiatów, drzew i krzewów.

Szesnaście hektarów lasu, trasy edukacyjne, oczka wodne, torfowisko, różnorodna flora, stare ule, zakątki…to wszystko sprawiło, że piękno wyprawy poczuliśmy w pełni. Wróciliśmy zadowoleni, spełnieni, zrelaksowani.

Spotkanie miało charakter integracyjny.

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję