Galeria: Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym

Galeria: Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym

10 Października 2023 – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Ustanowiony został w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego, obchodzony jest na całym świecie.

Celem Święta jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na problematykę chorób psychicznych oraz dążenie do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób doświadczających kryzysu w zdrowiu psychicznym. Coroczne obchody tego Święta organizowane są na podstawie jednego głównego tematu. W roku 2023 hasłem było: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”.

Z tej okazji przy współpracy Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie, Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur oraz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym w Olsztynie zorganizowano Konferencję. Goście przybyli z Warszawy, Działdowa, Bydgoszczy, Olsztyna i całego naszego regionu. W miłej atmosferze Olsztyńskiej Kuźni Społecznej Uczestnicy konferencji wysłuchali ciekawych wystąpień.

Konferencja zakończyła się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego: „Po złoty kwiat wśród ciemności świata”. Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymali nagrody.

Pamiętajmy, postarajmy się i zadbajmy o nasze zdrowie psychiczne, wszak jest ono powszechnym prawem człowieka..

Do zobaczenia w 2024 roku 🙂

Wrzesień 2023 Skansen Olsztynek

Spotkanie Uczestników Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym w Olsztynku, w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym, zwanym potocznie skansenem.

Wybraliśmy ten kierunek i to miejsce, bo nie ma to jak spotkanie integracyjne na wolnym powietrzu. Pod kierunkiem Przewodnika przeszliśmy ścieżkami tego wyjątkowego miejsca. Poznaliśmy historię, zwyczaje, obiekty, ciekawostki związane z życiem i kulturą na dawnych Prusach Wschodnich.

Sprzyjała pogoda, atmosfera i radość wspólnego przebywania.

10 Października 2022 – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Z tej okazji Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym przy współpracy z Wojewódzkim Zespołem Lecznictwa Psychiatrycznego oraz Okręgową Radą Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie w dniu 11 października zorganizowało uroczyste spotkanie. Przybyli Pacjenci, zaproszeni goście, członkowie stowarzyszenia, personel szpitala. Była prelekcja, była piosenka, był poczęstunek. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny: Zdrowie psychiczne na pierwszym planie.

Przedstawione prace plastyczne jak co roku ciekawe, różnorodne, zachwycające… Podziwiane były przez wszystkich uczestników spotkania, pobudzały do refleksji.

Następny Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego już 10 października 2023 roku. Dbajmy o nasze zdrowie, szanujmy je, ulokujmy je na pierwszym planie.

Do zobaczenia 🙂

Nagrodzone prace konkursowe:

Czerwcowe ognisko 2022

Spotkanie przy ognisku, to powrót do zapomnianej tradycji wspólnego biesiadowania przy palenisku, to przestrzeń do wymiany doświadczeń, integracji, rozmowy i wspólnego spędzania wolnego czasu.

W tym zamyśle w ramach Olsztyńskiego Stowarzyszenia Psychicznie i Nerwowo Chorych w Olsztynie, korzystając z ładnej pogody spotkaliśmy się w Naterkach.

Dzięki uprzejmości działającego tam Stowarzyszenia „DIAMENT” mogliśmy gościć w przepięknym miejscu. W radosnym klimacie, przy gitarze, śpiewaniu piosenek, wspólnym pieczeniu kiełbasek, miło spędziliśmy czas. Bez wątpienia magiczna atmosfera wspólnego czerwcowego popołudnia udzieliła się każdemu z osobna.

Maj Arboretum 2022

Ładną pogodą i zapachem lasu przywitało Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach uczestników wycieczki w ramach spotkania Olsztyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Psychicznie i Nerwowo Chorym. 19 osób pod okiem Przewodnika udało się ścieżkami ogrodu botanicznego, magicznego miejsca kolekcjonowania różnorodnych gatunków kwiatów, drzew i krzewów.

Szesnaście hektarów lasu, trasy edukacyjne, oczka wodne, torfowisko, różnorodna flora, stare ule, zakątki…to wszystko sprawiło, że piękno wyprawy poczuliśmy w pełni. Wróciliśmy zadowoleni, spełnieni, zrelaksowani.

Spotkanie miało charakter integracyjny.

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję